Materiały wykończeniowe - Panele tapicerowanePanele tapicerowane idealne rozwiązanie do aranżacji w domu czy też w przestrzeni biurowej oraz hotelarskiej.
Aż miło widzieć jak bardzo polskie wnętrza zaczynają się zmieniać na lepsze.
Pikowania w polskich domach dosyć często pojawiają się w  sypialni czy w przedpokoju.
Wyglądają bardzo elegancko  i estetycznie. Są wykonane z bardzo dobrych materiałów, aby je wyczyścić wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub odkurzyć.
Mają również właściwości wygłuszające oraz ocieplające.
W zależności od faktury oraz wzoru możemy stworzyć swoją autorską ścianę.Osobiście uwielbiam tego typu rozwiązania. Inspiracje czerpię przede wszystkim z amerykańskich stron projektantów oraz z Pinterest. Wiadomo, że do Ameryki nam daleko lecz warto podejść do aranżacji wnętrz z innej strony. Oprócz kwestii technicznej przy projektowaniu wnętrz prosi się aby pamiętać o wykorzystywaniu materiałów tekstylnych.
Tym razem przygotowałam dla Was inspiracje związane z panelami tekstylnymi. Jedną z bardziej prestiżowych firm która proponuje bardzo ciekawe formy geometryczne paneli tekstylnych jest firma Nappatile z New Jersey. inspiration: NappaTile | Zobaczmy zatem, jak wygląda polski rynek.
Jedną z firm którą poznałam  na targach była firma FLUFFO. Od razu zainteresowały mnie panele "gąbki".  Wybór kształtów i kolorów jest duży więc spokojnie można zaprojektować własną indywidualną ścianę.
Wykorzystałam je w jednym ze swoich projektów sypialni.


Na stronie Fluffo znajdziecie katalog produktów, przykładowe aranżacje oraz co ważne dla każdego projektanta bloki 3D.
Zobaczcie dobrze przygotowany >>katalog<< gdzie znajdziecie więcej informacji.
| Kolejną firmą jest BIZZARA Art & Design. 
Firma udostępnia możliwość wykonania autorskiego projektu modułu. Co daje mnóstwo możliwości.
Obecnie panele Bizzara można zakupić poprzez stronę internetową Dekomania.pl 
Do wyboru mamy 12 modeli w różnym stylu, w wykończeniu z tkaniny obiciowej, imitacji zamszu i eko-skóry w kilkudziesięciu odcieniach. Ceny paneli wahają się między 58,90 a 106,90 zł za sztukę (od 368 do 680 zł za m2) i są zależne od rodzaju wykończenia.


| Znany producent mozaik, Dunin również wprowadził do swojej sprzedaży panele 3d.
Kolekcja nazwana IMpress, posiada 3 moduły płytek w 32 wariantach kolorystyczno-materiałowych.
Co ważne DUNIN - to polska firma zajmująca się projektowaniem i produkcją materiałów dekoracyjnych i wykończeniowych. Zespół młodych projektantów tworzy kolekcje z dbałością o każdy detal oraz perfekcyjne wykonanie. Warto zatem wspierać polskich przedsiębiorców.| Nie mogłabym pominąć MADE for BED
Firma specjalizuje się w tworzeniu modułowych zagłówków. Widząc inspiracje, realizacje oraz tkaniny od razu widzę tutaj aranżacje w stylu skandynawskim. Aż się prosi aby ich użyć w projektach! Pastelowe kolory, kropeczki, kwiatuszki, wszystko czego dusza zapragnie. 
Mamy do wyboru trzy kolekcje tkanin: Basic, Chic, Simple. Poza tym na stronie internetowej znajdziecie nie tylko kolory ale i przykładowe realizacje, kreator zagłówka oraz instrukcję montażu!
Zobaczcie sami jak łatwo stworzyć własny zagłówek w kreatorze:


MADE for BED
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Professional Blog Designs by pipdig