Remont w Polsce

Mini ściąga remontu w Polsce czyli na co zwrócić uwagę aby uniknąć marnowania czasu, nerwów i pieniędzy.

Małe podsumowanie jak wygląda remont kiedy decydujemy się zrobić to sami bo przecież Polak potrafi:)

1. Wybór ekipy remontowej.
Uzasadnienie jest chyba logiczne? Każdy z nas chce aby remont przechodził gładko i z godnie z planem więc profesjonalna ekipa remontowa jest tutaj bardzo ważna.
Czym kierować się przy wyborze? 
+Droga tzw. Pantoflowa jest tutaj bardzo powszechna, ale nie zapominajmy aby sprawdzić jakie są opinie w internecie;
+Nie zabraknie poprosić o zdjęcia z poprzedniej realizacji;
+Znajomość czytania rysunków technicznych (jeśli posiadacie dokumentację techniczną od projektanta) jest tutaj rzeczą musową! 
+Wycena- wypisanie poszczególnych prac w tabeli, daje nam do zrozumienia że firma jest profesjonalna i wiemy za co płacimy. Unikajmy ogólnikowych wycen które często są wyssane z palca. 

2. Kosztorysy, kalendarz prac, kierownik budowy- współpraca z projektantem, nadzór.
Coraz więcej osób decyduje się na usługi firm projektowych które sprawnie współpracują z firmami wykończeniowymi co daje znaczne zaoszczędzenie czasu, nerwów oraz pieniędzy. 
Zatrudniając projektanta wnętrz, pracując nad projektem chcemy aby finalnie wyglądał tak samo jak w wizualizacjach. Niejednokrotnie te marzenia są niszczone przez (bezmyślnych) wykonawców którzy twierdzą iż można zrobić projekt lepiej, taniej albo twierdzą że to co zostało zaprojektowane "nie da się wykonać". Dla czego? Dla tego że w większości przypadków albo trafiamy na nie wiedzę albo na lenistwo - bo osoba która poleca zrobienie czegoś innego często robi to dla tego że tak mu "jest wygodnie". Wszelkie zmiany zawsze ustalajmy z projektantem, on zna się na różnych rodzajach wykończeń i na pewno w porozumieniu z inwestorem oraz firmą wykonawczą ustalą złoty środek.

Jeśli chcemy aby remont był przeprowadzony sprawniej, możemy wykupić nadzór nad remontem, gdzie projektant jest co najmniej trzy razy w tygodniu na budowie, dogląda spraw związanych z wykończeniem, ustala kalendarz i terminy wykonania poszczególnych czynności z ekipą remontową. Dzięki temu nasz wkład w remont to taki iż otrzymujemy sprawozdania z placu budowy.

Komu nie marzy się wyjazd na wakacje a w tym czasie nasze mieszkanie jest remontowane, sprawdzane przez profesjonalistę oraz posprzątane na sam koniec. 
W zależności od miast ceny za nadzór na budowie kształtuje się od 2,5 tys. - w górę, w zależności od inwestycji. 

3. Wybór materiałów wykończeniowych, zakupy, terminy dostaw.
Pamiętajmy,że w obecnej chwili czekamy na asortyment często od 4-8 tygodni.
Meble na wymiar w zależności od materiałów 5-8 tyg,
Drzwi 4-6 tyg.
Podłogi, tapety ok. 2 tyg.

Im wcześniej zainteresujemy się zakupami tym lepiej, bo często gęsto okazuje się że trzeba kupować to co jest, bo ekipa remontowa jest już dograna a na materiał musimy czekać dłużej niż sądziliśmy.
W takiej sytuacji zamówienie tego typu rzeczy należy odpowiednio wcześnie przewidzieć. 

Dotyczy to przede wszystkim rzeczy kupowanych przez internet!!! Mamy prawo do zwrotu zgodnie z prawem konsumenta ale kiedy zamówimy daną rzecz na styk z terminem wykonania montażu nie będziemy mieli czasu na zwrot, wymianę itd. I tutaj pojawia się problem przesunięcia terminu końca remontu.

DALSZE PODPUNKTY W KOLEJNYM PLANOWANYM POŚCIE "REMONT W POLSCE"Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Professional Blog Designs by pipdig