Sztukateria, listwy przypodłogowe oraz listwy dekoracyjne- rola detalu we wnętrzu

Rola detalu architektonicznego we wnętrzu

Wielu z nas sztukateria kojarzy się z wnętrzami rezydencji, stylem klasycznym czy ogólnikowo mówiąc z retro. Natomiast w czasach obecnych sztukaterie czy dekoracje ścienne zaczynają przeżywać swój renesans a to dla tego iż coraz częściej są one wybierane i doceniane. Dzieje się to dla tego że takie małe detale bardzo dużo wpływają na wyraz plastyczny pomieszczenia.Żródło zdjęć: http://www.akademiasztukaterii.pl/pl/galeria/aranzacjewnetrz/listwy_przypodlogowe/

Zacznijmy od podłóg.
Podłoga to element wieńczący dzieło. Musi być ponadczasowa i szykowna ale na tyle praktyczna aby spełniania swoją rolę w codziennym użytkowaniu. Dopełnieniem tego efektu są również listwy przypodłogowe. Dzięki temu że w wybór form listew jest bardzo obszerny możemy dodać bardziej klasyczny akcent bądź retro, wszystko zależy jaki efekt końcowy zamierzamy osiągnąć.  

 źródło zdjęć: http://www.akademiasztukaterii.pl/pl/galeria/aranzacjewnetrz/listwy_przypodlogowe/

źródło zdjęć: http://www.akademiasztukaterii.pl/pl/galeria/aranzacjewnetrz/listwy_przypodlogowe/NMC WALLSTYL FD22

Żródło: www.nmc.eu
Nowoczesna w formie listwa przypodłogowa. Dzięki swojemu kształtowi pozwala na zamaskowanie kabli i przewodów elektrycznych. Dodatkowym atutem jest gęstość materiału, więc nie należy obawiać się uszkodzeń mechanicznych.


źródło zdjęć: http://www.akademiasztukaterii.pl/pl/galeria/aranzacjewnetrz/listwy_przypodlogowe/


NMC WALLSTYL FD21


Żródło: www.nmc.eu
Klasyczna i elegancka forma listwy przypodłogowej.


źródło zdjęć: http://www.akademiasztukaterii.pl/pl/galeria/aranzacjewnetrz/listwy_przypodlogowe/Wykończenia ścian i sufitów

Wiadomo nie od dzisiaj że różnego rodzaju listwy dekoracyjne ścienne stosuje się raczej we wnętrzach klasycznych. Dodają one elegancji i podkreślają tym samym styl w którym chcemy urządzić nasze mieszkanie.

Dla przykładu można wymienić dwa rodzaje listew dekoracyjnych ściennych tzw. „gzymsów“. Są to produkty firmy NMC jedna Arstyl Z60 klasyczny ornament do wnętrz retro oraz Arstyl Z1550 bardziej nowoczesna wersja listew które pozwalają na nietuzinkowe zastosowania tworzące przy tym bardzo charakterystyczny akcent we wnętrzach.


z60

z1550


Zastosowanie listew Arstyl z60


żródło: www.nmc.pl
Stworzenie ramy na tablicę do pisania. To własnie tego typu zabiegi czynią wnętrze niepowtarzalnym.

żródło www.nmc.pl


Listwy dekoracyjne  sufitowe.
Sztukaterie są stosowane dosyć często w pomieszczeniach wysokich, ponieważ z reguły wydaje nam się iż w niskich pomieszczeniach. A to błąd, ze względu na to że wysokie listwy potrafią optycznie podwyższyć pomieszczenie.


źródło: www.nmc.pl listwa Arstyl AD21

Sztukaterie dodatkowo można podświetlić taśmą ledową, co stworzy przytulny nastrój.


Takie detale we wnętrzu mają istotną rolę ponieważ je dopełniają. W zależności od naszych upodobań możemy stworzyć wnętrze klasyczne i elegnackie lub nowoczesne i luksusowe.
Pamiętajmy zawsze że przy tworzeniu wnę†rz nie kierujemy się tylko sprawami budowlanymi ale dopracowanie wnętrza w najmiejszym szczególe ma tutaj zasadnicze znaczenie i wpływa na całość.

Poza tym stosowanie tego typu rozwiązań w każdym stylu jest już dość powszechne, ponieważ nigdzie nie ma szczegółowych zasad zastosowania. Zaprojektowanie danego wnętrza w konkretnym stylu czy to art deco czy styl loftowy, klasyczny, eklektyzm, glamour, nawet minimalnizm- w każdym z tych wnętrz znajdziemy listwy przypodłogowe czy sztukaterie.

Kilka inspiracji wnętrz pracowni Cidesign:


źródło www.cidesign.com.pl

źródło www.cidesign.com.pl


źródło www.cidesign.com.plPolub nas na Facebook'u


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Professional Blog Designs by pipdig