Projekt sypialni: oświetlenie, kolorystyka.

SYPIALNIA
Dobry projekt wnętrza cechuje przede wszystkim stonowana kolorystyka porządne wygodne łóżko oraz miejsce na garderobę czy zabudowę na wymiar.

Kolorystyka?

Nie zapominajmy, że to dzięki odpowiednim kolorom nasze samopoczucie w pomieszczeniach jest pozytywne bądź nie. Unikaj odcieni które według Ciebie są "zimne". Sypialnia to przede wszystkim miejsce odpoczynku więc tutaj gama kolorystyczna jest ukierunkowana na spokojne tonacje. 
Sufity podwieszane oraz oświetlenie:

Moje motto im mniej udziwnień tym lepiej. Nie jestem zwolennikiem "statków kosmicznych na suficie" czyli sufitów podwieszanych w przedziwnych obłych kształtach z milionem punktów świetlnych w dodatku halogenowych- tym rozwiązaniom mówię stanowcze nie! Może dla kogoś jest to super zaprojektowany efekt w sypialni ale mnie to w zupełności nie przekonuje.


Kiedy to nie mamy wyboru i chcemy zaprojektować oświetlenie wnętrza często wiąże się to jednak z obniżeniem sufitów. Mamy tutaj dwie opcje do wyboru: sufity na stelażu z płyt gk, oraz sufity napinane które są o nieco droższe lecz nie wymagają remontu.

Pamiętajmy aby nie szaleć z obniżeniem kiedy nasza kondygnacja ma wysokość 2,6m - im więcej przestrzeni tym lepiej;)

Oświetlenie!

Warto zainwestować w oświetlenie dekoracyjne Led, kinkiety oraz oprawy nadtynkowe z żarówkami Led'owymi oraz dekoracyjne lampy wiszące. Dzięki takiemu zestawieniu na pewno nasze wnętrze będzie dobrze oświetlone.

np. Kinkiety dekoracyjne np. firmy Astro Light :

http://www.astrolighting.co.uk/products/interior-lighting/wall-lights
http://www.astrolighting.co.uk/products/interior-lighting/wall-lights
http://www.astrolighting.co.uk/products/interior-lighting/wall-lights

Przestrzeń

Wiadomo, że w większości pomieszczeń obecnie budowanych mieszkań jej raczej brakuje. W sypialni najlepszym "trikiem" na jej dodanie jest wysoka zabudowa meblowa z frontami z lustrem.


Wygodne solidne łóżko


Wiadomo nie od dziś że najlepszą marką odnośnie materacy jest firma Hästens która produkuje najlepszej jakości łóżka np. Vividus- ale o nim możemy pomarzyć bo to łóżko jest robione tylko na indywidualne zamówienie- bagatela 181 000 zł. 

Dla czego te łóżko jest aż tak drogie? Ze względu na ręczne wykonanie oraz naturalne materiały tj. wełna oraz końskie włosie.

Pamiętajmy że materac wymieniamy średnio co 6-8 lat. 

Najpopularniejsze rodzaje to materace piankowe, lateksowe, kieszeniowe oraz bonnelowe.
W kwestii doboru odpowiedniego materaca należy zwyczajnie położyć się i sprawdzić czy jest nam wygodnie, zachowując przy tym odpowiednie ułożenie kręgosłupa.
Nie zapomnij że materac to jedna z dwóch rzeczy które odpowiadają za dobry sen! Stelaż to również bardzo ważna sprawa w sypialni i w zależności od rodzaju materaca dostosowuje się stelaże. 
Wybór mebli

Coraz to częściej decydujemy się na indywidualne rozwiązania przestrzeni w sypialni. 
Szafy, zabudowy, szafeczki oraz półki. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Professional Blog Designs by pipdig