Kolory we wnętrzu

KOLORY KOLORY KOLORY

Ilekroć zaczynam temat o kolorach przypominają mi się wszystkie portale tematyczne ukazujące wnętrza w najdziwniejszych zestawieniach kolorystycznych tylko po to aby przyciągnąć wzrok oglądającego.

Oddziaływanie niektórych kolorów ma bardzo duże znaczenie na nasze samopoczucie, pamiętajmy o tym tworząc swoje cztery kąty.

Często gęsto używamy kolorów które źle wpływają na nasze samopoczucie.

Wybierane są one impulsywnie w sklepach typu castorama, praktiker itp. tylko dla tego że po prostu są. 
Dla czego w małych pomieszczeniach stosujemy kolory które powodują, że stają się one jeszcze mniejsze, ponure i nieciekawe? Zapomnijmy więc że kolory ścian można malować na każdy kolor, bo tak właśnie nie jest.

Najlepszym złotym środkiem jest zastosowanie kolorów bazowych monochromatycznych. Pozwoli nam to na dodanie jakiegoś akcentu kolorystycznego który nada "smaczku" i wypełni nam to czego w oku brakuje- kontrastu.

Przykłady:Spokojne kolory monochromatyczne bez wyraźnego akcentu dla lubiących klasykę.Kolory szaro-beżowe połączone z wyraźnym akcentem zielonej limonki dla odważnych ludzi.

Czerwień..wielokrotnie rozmawiam z klientami na temat tego właśnie koloru. 
A to dla tego, że uważamy że kolor czerwony jest dobry we wszystkich pomieszczeniach... ale! uważajmy z jego ilością i odcieniami! To bardzo intensywny kolor, raczej nie stosujmy go w sypialnii - dla czego? bo zwyczajnie będzie nam ciężko odpocząć w takim wnętrzu. Najlepiej stosować go w małych ilościach w akcentach. Ten kolor pobudza do działania tak więc stosujmy go w miejscach gdzie chcemy aby ten kolor odpowidnio na nas zadziałał tj. kuchnia, biuro- gabinet, hol oraz siłownia.
Przykłady:

Co do tonacji. Zimny czy ciepły kolor? Oto jest pytanie! Każdy z nas inaczej postrzega kolory dla jednych wnętrze o jasnych kolorach typu biel, szarość i czerń mogą się wydawać zbyt zimne aby móc w nich wypoczywać, dla drugich natomiast beże i brązy są zbyt ciepłymi kolorami i nie czują się w nich zbyt dobrze. Więc skąd wiedzieć co wybrać u siebie w nowym mieszkaniu czy domu?
Każdy z nas to wie, ale aby to sensownie połączyć ważną kwestią jest pomoc projektanta:)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Professional Blog Designs by pipdig