PORADY - JAK DOBRZE OŚWIETLIĆ WNĘTRZE?

OŚWIETLENIE WE WNĘTRZU

Oświetlenie nie tylko dodaje wnętrzu charakter ale mocno wpływa na nasze samopoczucie oraz nastrój. Wnętrza z dobrze rozplanowanym światłem są przyjemne, pogodne a nawet zmysłowe.Pamiętajmy że naturalnego światła nie zastąpi nam żadne światło sztuczne! Ale w obecnych czasach kiedy większość dnia spędzamy w pracy a tylko późnymi popołudniami możemy na spokojnie odpocząć w zaciszu swoich czterech kątów pamiętajmy aby oświetlenie było w należyty sposób zaprojektowane.

A więc właśnie... kiedy to mamy ochotę do pracy czy odpoczynku oświetlenie musi również być do tego dostosowane. Nie wystarcza jedna lampa wisząca po środku pokoju. Dolne światło jest również niezwykle ważnym elementem oświetlenia wnętrza- trzeba dobrze przemyśleć gdzie je usytuować np. tak aby nie świeciły nam prosto w twarz (dot. kinkietów). Akcentowanie podłóg, schodów itp. daje wiele ciekawych efektów co właśnie czyni wnętrze nietuzinkowym.

Oświetlenie to mój największy "konik"- uwielbiam stosować różnego rodzaju oświetlenie które akcentuje wnętrze i pozwala na pracę, odpoczynek, rozrywkę oraz podkreśla dekoracje.
Ważnym aspektem jest zastosowanie ściemniaczy które pomogą uzyskać efekt przyjemnego nastroju.

Ważna informacją dla wszystkich którzy obecnie planują remonty czy właśnie budują dom, kupili mieszkanie: Aby utrzymać uniwersalne oraz przyjemne dla oczu korzystne światło w każdym pomieszczeniu należy przeznaczyć nań odpowiednio duży budżet.
Wybierając rodzaje opraw kieruj się nie tylko kształtem ale również źródłem światła.
Oświetlenie LED jest tutaj idealnym rozwiązaniem dla każdego wnętrza - żarówki ledowe są energooszczędne, nie nagrzewają się tak jak w przypadku halogenów, tak więc chyba warto jednak świadomie wybierać materiały tak aby nie było one odpowiednie ale aby koszta eksploatacji były niższe.Projektując wnętrza skupiajmy uwagę na:
+ oświetlenie górne bazowe;
+ oświetlenie górne akcentowe/dekoracyjne (pasy ledów w podwieszanych sufitach, światłowody itp.);
+ oświetlenie downlight kierunkowe (oprawy z możliwością regulacji kierunku padania światła);
+ lampy dekoracyjne;
+ oświetlenie dolne akcentujące (kinkiety, oświetlenie schodów, podłóg itp.);

Jest tego dużo ale wiedząc jakie efekty daje kombinacja tylu świateł możemy spokojnie stwierdzić iż wnętrze zostało tak zaprojektowane aby oddawać nastrój domowników.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Professional Blog Designs by pipdig