Łazienka: aranżacje, problematyka.

ŁAZIENKA
Drugie najważniejsze pomieszczenie w domu. Musi być dobrze przemyślane a dobrana armatura spełniać swoje zadania przez wiele lat. Największe problemy jednak towarzyszą się w sytuacji kiedy do jednego małego wnętrza musimy zmieścić "master łaźnie z pralnią". Lecz co jest mało wykonalne i utrudnione sprawia przyjemność projektantom w wymyślaniu nowych ciekawych rozwiązań. 
1. Czy to pomieszczenie to na pewno łazienka czy schowek?
Jak często zdarza się że wasze łazienki na papierze w rzutach od dewelopera wydawały się być ogromne natomiast wizyta na budowie okazała się zderzeniem z szarą rzeczywistością? No właśnie! Czemu więc już na wczesnym etapie nie poszukać projektanta który jest w stanie zmienić układ funkcjonalny wnętrz tak aby wszystko nam odpowiadało. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie. 

2. Wanna czy prysznic? 
Ważne pytanie, na które warto odpowiedzieć sobie już jakiś czas wcześniej. Jest dużo różnych możliwości, kształtów, rodzajów podłączenia baterii. Nie zawsze jesteśmy w stanie mieć wszystko. Zanim jednak cokolwiek postanowisz skonsultuj ten pomysł z wykonawcą czy ze swoim projektantem. 3. Kafle, mozajka, szkło z nadrukiem, drewno?
Wiele możliwości, różnorodność materiałowa oraz cenowa! Jakie materiały są najlepsze, które z nich będą służyć na lata a które nie? 
Kafle są najbardziej znanym materiałem i najczęściej kupowanym, ze względu na swoją dostępność oraz cenę. 
Szkło z nadrukiem jest dość nowym trendem i coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie tego właśnie w łazience ale pamiętajmy jednak aby wybierać takie zdjęcia które nie znudzą nam się po dwóch latach. 
Drewno to materiał drogi ale w łazienkach reprezentuje się bardzo dobrze. 

4. Wentylacja
W łazience najważniejsza jest dobra wentylacja! Pamiętaj aby zamontować wyciąg z opóźniaczem czasowym nawet do 7 minut.

5. Wykończenie kafli
Pamiętaj aby Twoja łazienka była dobrze wykończona. Zapytaj sprzedawcę czy kafle które chciałbyś zakupić można wykończyć fazowaniem (szlifowanie krawędzi pod kątem 45 stopni). I pamiętaj, że każdy dobry budowlaniec ma w swoim zaopatrzeniu maszynę którą może wykonać takie cięcia (nie licząc umiejętności) jeśli upiera się, że kafle które kupiłeś nie nadają się do takiej obróbki to najwidoczniej po prostu nie wie jak się do tego zabrać.
Kafle gresowe porcelanowe są jak najbardziej odpowiednim materiałem, przy glazurze i terakocie jednak stosowania fazowania jest rzadziej spotykane ze wzgl. na grubość płytki.


http://www.robocut.pl/realizacje-ciecie-woda-waterjet
http://www.robocut.pl/zdjecia/fazowanie-gresu-pod-katem-45-stopni-i/043.jpgRelated Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Professional Blog Designs by pipdig